Zjarr në Durrës, digjet një sipërfaqe me shkurre dhe bimësi

43

Një vatër zjarri është evidentuar në fshatin Shetaj të qytetit të Durrësit.

Ky zjarr ka shkaktuar djegien e një sipërfaqeje të konsiderueshme me shkurre e bimësi.

Zjarrfikëset kanë mbërritur në vendngjarje dhe po hetohet nëse zjarri është i qëllimshëm apo ka ardhur nga shkaqe natyrore.