Zjarr i përmasave të mëdha në Fier, era e fortë favorizon flakët

30

Nje zjarr i përmasave të medha ka perfshirë kodrat e Krapsit në Fier.

Flakët e zjarrit kanë nisur pasditen e kësaj të shtune dhe vijojnë të djegin pyllin me pisha në kodrat e Krapsit.
Zjarri favorizohet edhe nga era ndërsa në vendngjarje kanë shkuar efektivat zjarrëfikës të cilët po luftojnë me flakët.

Sipas njoftimeve të para zjarri ka përfshirë një sipërfaqe të madhe ndërsa ajo që e bën akoma më të vështire shuarjen e flakëve është terreni i vështirë dhe era e fortë.