Ballina BOTA Zelanda e Re, moti i keq nxjerr në breg skeletin e një...

Zelanda e Re, moti i keq nxjerr në breg skeletin e një kafshe misterioze

Në rrjetin social Facebook është lëshuar një apel nga gazetari Chris Lynch: “Kush mund të më ndihmojë të identifikoj këtë krijesë?”

Kërkesa e pazakontë u shoqërua me foto të ndryshme që tregojnë një kafshë, apo më saktë një krijesë të papërcaktuar dhe me pamje të dyshimtë, e cila ka dalë në plazhin e Canterbury, në Zelandën e Re.

Krijesa doli në dritë pas kohës së keqe që goditi vendin.
Skeleti i gjetur ka dy këmbë, dy elementë të ngjashëm me krahët dhe një bisht.