Ballina Aktualitet Zbulohet skandali i aktores/U shtir si e sëmurë për të darkuar me...

Zbulohet skandali i aktores/U shtir si e sëmurë për të darkuar me Putin, Ornella Muti dënohet me burg

Aktorja italiane Ornella Muti është dënuar për mashtrim me gjashtë muaj burg dhe gjobë prej 500 euro.

Ky vendim i Gjykatës Supreme në Itali vjen disa vite pasi Ornela u shtir si e sëmurë për të mos marrë pjesë në një shfaqje në teatrin Verdi të Pordenone-s, për të cilën ishte paguar 24 mijë euro.

Ajo mashtroi duke thënë se ishte e sëmurë vetëm që të darkonte në një tavolinë me liderin rus Vladimir Putin dhe aktorin e njohur amerikan Kevin Costner. Ngjarja ka ndodhur në vitin 2010.

Aktorja 64-vjeçare do të shpëtojë nga dënimi i caktuar vetëm nëse do të vendosë t’i paguajë 30 mijë dollarë teatrit Verdi.