Vrasja e dyfishtë në Shkodër, një prej vëllezërve, babai i ish-boksierit të Vllaznisë

21

Dalin detaje të reja nga atentati në Shkodër, ku dy vëllezër u ekzekutuan me armë zjarri.

Njëri nga të ndjerët, Astrit Bilali, është babai i Asmer Bilalit, i arrestuar si pjesë e grupit Bajri.

Ai është ish-kampion boksi dhe një emër i njohur i sportit në Shkodër. Ndërkohë që në vitin 2012 ai u kualifikua për në Lojërat Olimpike “Londër 2012”.

29-vjeçari është person me precedentë të mëparshëm, pasi cilësohej si i dyshuari kryesor për plagosjen e 20-vjeçarit Hermes Beqiri në një nga lokalet e Shkodrës, ngjarje e ndodhur në vitin 2017.

Ndërkohë që emri i Asmer Bilalit u bë i njohur mediatikisht në kohën që mbeti i vrarë Arjan Ferracaku, të cilin e ekzektuan mbi kalë.