Vlorë/U gjet i pajetë dhe i dhunuar, policia heton ngjarjen

39

Një rast i tmerrshëm është raportuar në Vlorë.

Në mesditën e sotme, në lagjen “4 Heronjtë” Vlorë,  është gjetur i pajetë në banesën e tij shtetasi S. P., 91 vjeç,  i cili  jetonte vetëm në banesë.

Trupi i viktimës është transportuar për në morg për ekspertizë mjeko- ligjore për të përcaktuar shkakun e vdekjes dhe shkakun e dëmtimeve të konstatuara paraprakisht në trupin e viktimës.

Është ngritur një grup hetimor dhe nën drejtimin e Prokurorisë  po vijojnë hetimet e mëtejshme në lidhje me zbardhjen dhe sqarimin e rrethanave të ngjarjes.