Vlorë, rezultati i hetimit: Eksplozivin ia vuri i biri për motive pronësie

31

Policia e Shtetit në Vlorë ka mundur të zbardhë ngjarjen e ndodhur dje, ku shpërtheu një sasi lënde eksplozive në oborrin e një banese. Gjatë hetimit është identifikuar autori dhe është shpallur në kërkim.

Ai rezulton të jetë i biri i pronarit të banesës ku ndodhi shpërthimi, ndërsa mësohet se ngjarja ka si motiv konfliktin e pronësisë.