Vidhte valixhe në aeroport duke përdorur një çadër, arrestohet shqiptari në Greqi

151

Një shqiptar është arrestuar në aeroportin “Eleftherios Venizelos”, në Greqi pasi po vidhte një valixhe.

Ai u akuzua për një sërë vjedhjesh të njëjta në të njëjtin aeroport.

I riu përdorte një çadër për të arritur vjedhjet, si dhe u raportua se jetonte në Greqi me dokumente false.

Gjatë vjedhjes së valixhes, i riu është konfliktuar me pronarin e sendit, i cili ka lajmëruar menjëherë policinë duke bërë të mundur arrestimin.