Veprime të turpshme me një të mitur, shpallet në kërkim një 45 vjeçar në kryeqytet

196

Një 45-vjeçar nga Tiranë është shpallur në kërkim, pasi dyshohet se ka ngacmuar seksualisht një të mitur. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në zonën e Yzberishtit në kryeqytet.

Burimet, bëjnë me dije se 45-vjeçari ka lidhje gjaku me të miturin. Denoncimi është kryer nga të afërmit e tij.

Nuk bëhen të ditura më shumë detaje rreth kësaj ngjarje të rëndë. Forcat e policisë kanë nisur punën për kapjen e 45-vjeçarit.

“Më datë 01.02.2021, u referuan materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë dhe punohet për kapjen e shtetasit S. K., 45 vjeç, sepse në rrugën “3 Dëshmorët”, ka kryer veprime të turpshme me një shtetas të mitur”, njofton policia.