Vendi zgjohet me lëkundje në Detin Adriatik, ja sa ishte magnituda!

107

Lëkundje sizmike me magnitudë 3.3 të shkallës Rihter janë shënuar këtë mëngjes në vendin tonë. Thellësia e tërmetit ka qenë 5 kilometër, ndërsa epiqendra ka qenë në Detin Adriatik.

foto galeri

Ky tërmet ka rënë rreth orës 07:00 të ditës së sotme, me tronditje relativisht të lehta. Tërmeti u regjistrua 40 kilometër në perëndim të Tiranës dhe 24 kilometër larg Durrësit.