Ballina BOTA Vdes aktori i njohur, shkak sëmundja

Vdes aktori i njohur, shkak sëmundja

Aktori britanik, Albert Finney, ka vdekur në moshën 82 vjeçare pas një sëmundjeje të shkurtër.

Ai ishte i nominuar me pesë çmime Oskar dhe filloi karrierën e tij në kompaninë Mbretërore “Shakespeare” para se të bënte shkëlqente në film.

Një deklaratë nga një zëdhënës i familjes tha: “Albert Finney, 82 vjeç, vdiq në mënyrë paqësore pas një sëmundje të shkurtër me ata që ishin më pranë tij nga ana e tij. Familja kërkon privatësi në këtë kohë të trishtuar.”