Ballina RAJONI Vatikan, Papa Francesku mban sot audiencë për Vitin Mbarëkombëtar të Skënderbeut

Vatikan, Papa Francesku mban sot audiencë për Vitin Mbarëkombëtar të Skënderbeut

Papa Francesku do të mbajë sot një audiencë në orën 17:00 në Vatikan me rastin e vitit mbarëkombëtar të Gjergj Kastrioti Skënderbeut.

Mësohet se në audiencë do të marrë pjesë edhe kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi si dhe personalitete të larta shtetërore nga Shqipëria, përfaqësues të komuniteteve fetare, personalitete të artit, kulturës e medias si edhe përfaqësues të arbëreshëve dhe komuniteteve të diasporës shqiptare nga SHBA dhe vende të tjera