U qëllua nga djali 7 vjeç teksa luante bilardo, zbardhet identiteti i efektivit të FNSH

284

Një ngjarje e rëndë është raportuar ditën e sotme, ku Roland Bicerri, efektiv policie u vra aksidentalisht nga i biri vetëm 7 vjeç.

Ngjarja e tmerrshme ndodhi mesditën e sotme rreth orës 13:25, në rrugën “Shyqyri Brari”, pranë Kopshtit Zoologjik në Tiranë, teksa efektivi luante bilardo.

Bicerri u qëllua vetëm me një plumb, i cili rezultoi fatal pasi pas mbërritjes në spital ndërroi jetë.

Policia e Tiranës sqaron se efektivi u qëllua aksidentalisht nga djali i tij i mitur. Viktima ishte duke luajtur bilardo në një lokal me miqtë e tij, ndërsa dyshohet se djali ka marrë armën e shërbimit të të atit nga çanta dhe ka qëlluar.

Roland Bicerri mësohet se ishte pjesë e repartit të FNSH-së prej 10 vitesh.