U filmua nga kamerat e sigurisë, publikohen fotot e autorit të grabitjes në Tiranë

250

Këto janë pamjet e kamerave të ngjarjes së të shtunës, kur një institucion financiar i dhënies së kredive në Tiranë u grabit.

Duke shikuar kamerat, vërehet se personi është veshur me të zeza dhe është i maskuar.

Ai hyri në institucionin financiar, kërcënoi punonjësen me armë dhe vodhi një shumë parash.
Autori i dyshuar i ngjarjes mendohet se është i njëjti me grabitjen e 17 mijë lekëve të reja tek farmacia afër shkollës ”Sami Frashëri” dje në Tiranë.

Në njoftimin e një dite më parë, policia tha se ka shpallur në kërkim autorin e dyshuar, 21 vjecarin me iniciale K.Ç.