Tronditëse në Itali, shqiptari vret me çekiç gruan në sy të dy fëmijëve të mitur (emrat)

73

Një ngjarje e rëndë ka tronditur Italinë, ku një shqiptar ka vrarë bashkëshorten e tij me çekiç.

Sipas mediave italiane çifti i shqiptarëve jetonin në qytezën Pove del Grappa në provincën e Vincezasa aty ku dhe ka ndodhur krimi.

Gëzim Alla, 51-vjeç ka goditur me çekiç bashkëshorten e tij 39-vjeçare Dorina Alla në sy të fëmijëve.

Çifti jetonte në Pove që nga viti 2017, ata kanë dy fëmijë të moshës 13 dhe 9 vjeç.

Ende nuk dihet motivet që e kanë dërguar 51 vjeçarin të ndërmarrë këtë akt ekstrem por pilicia po punon për zbardhjet e plotë të saj.