Tragjike/ Shqiptari masakron me thikë gruan në Athinë. Ja shkaku

34

Një i ri shqiptar ka vrarë me thikë bashkëshorten e tij në lagjen Dhafni të Athinës. Sipas mediave greke krimi ndodhi në katin e tretë të një pallati në rrugën Lambro Kalconi të kësaj lagjeje.

I pyetur prej policisë,shtetasi shqiptar,emri ti cilit nuk bëhet publik për momentin,deklaroi e vrau bashkëshorten për shkak të xhelozisë. Viktima u gjet në banesë në një pellg gjaku me shumë shenja thike në trup.

Vrasësi shkoi në stacionin policor dhe i tha policisë se kishte therur gruan e tij. Ajo i tha policisë se e bëri atë “sepse ai ishte xheloz për të”.