Tragjedi në Turqi, humbin jetën disa persona, ishin nisur për të shkuar në varrim

91

Një aksident i rëndë ka ndodhur paraditen e sotme në Ankara, ku kanë humbur jetën 6 persona dhe janë plagosur 3 të tjerë.

Mediat turke bëjnë me dije se një nga 5 personat që humbën jetën në të njëjtin mjet erdhi nga Eskişehiri për të marrë pjesë në një varrim.

Policia dyshon paraprakisht se shkak për përplasjen është bërë shpejtësia e madhe dhe një parakalim i gabuar.

Viktimat janë identifikuar si Sulltan Öğüt 56 vjeç, Nevzat Öğüt 37 vjec, Burcu Sağlam 28 vjec, Nezahat Cibiroğlu 40 vjeç, Abdullah Kocabaş 37 vjeç dhe shoferi i makinës tjetër Öğüt 59 vjeç.

Të plagosurit janë ideneitfikuar Mustafa T, Mahmut P. dhe Mahmut B. Atau dërguan në spitalet e Ankarasë me autoambulanca.