Tiranë, Rama largohet jashtë vendit, kryeministria mban sekret lajmin

40

Ka katër ditë që Tirana është përfshirë nga protestat masive të studentëve, ndërsa është mësuar se kryeministri Rama është larguar nga vendi me destinacion Turqinë.

Gazeta më e madhe turke “Sabah’, shkruan se ai është pritur sot pasdite në një takim nga Presidenti Rexhep Taip Erdoga në pallatin ‘Beylerbeyi’ në Stamboll.

Vizita e Ramës nuk është raportuar në media dhe as nga stafi i kryeministrit, ashtu siç nuk dihen ende detaje rreth bisedës mes tyre.