Tiranë, PS mbledh Kryesinë pas ndryshimit të qeverisë

39

Një ditë pas ndryshimeve në kabinetin qeveritar “Rama”, Partia Socialiste do të mbledhë sot Kryesinë e partisë.

Dje kryeministri Rama zhvilloi gjatë pasdites një mbledhje informale me anëtarë të kabinetit qeveritar, në të cilën merrnin pjesë si ministrat e larguar dhe ata të emëruar.

Rikujtojmë se ndryshimet e bëra prekën 8 ministri, të cilat u zëvendësuan me emra të rinj.

LISTA

Besa Shahini në vend të Lindita Nikollës

Anila Denaj në vend të Arben Ahmeta

Genti Caka në vend të Ditmir Bushatit

Bledi Çuçi në vend të Niko Peleshit

Elva Margariti në vend të Mirela Kumbaros

Eduard Shalsi në vend të Sonila Qatos

Elisa Spiropali, Ministre për Marrëdhënie me Parlamentin

Belinda Balluku, Ministre e Infrastrukturës dhe Energjisë në vend të Damian Gjiknurit

Erion Braçe zv/kryeministër i ri në vend te Senida Mesit