Ballina Aktualitet Tiranë, protesta, njihuni me pedagogen militante, që shkon sa nga PD, sa...

Tiranë, protesta, njihuni me pedagogen militante, që shkon sa nga PD, sa te LSI

Pedagogia lirjana Kuçana u shfaq sot përkrah studentëve protestues duke i kërkuar atyre ta mbronin fort kauzën e tyre. Por rasti i Kuçanës nuk është ai i një pedagogeje që e shqetëson vërtet fati i sistemit arsimor në vend, e që për këtë arsye i bashkohet spontanisht protestës.

Kuçana, ish militantja e flaktë e Partisë Demokratike njihet gjerësisht si gruaja e Agron Xhafës, ish-drejtorit të aeroportit të Kukësit, i proçeduar penalisht. Sot Kuçana dhe bashkëshorti i saj njihen si miqtë e ngushtë të familjes Meta. Ish ekstremistja e PD, adhuruese e Sali Berishës, është konvertuar tashmë në simpatizante të zjarrtë të LSI-së.