Tiranë, plagosi policen me kapsollë, lihet në burg 19-vjeçari

40

Gjykata e Tiranës ka vendosur të lërë sërish në burg Daniel Drobajn dhe Dorjan Protoduari, të cilët u arrestuan pas protestës që u zhvillua tek Kuvendi.

Drobaj, 19-vjeçari që akuzohet se plagosi me kapsollë policen Ina Nuka, do të qëndrojë nën arrest, po ashtu edhe Protoduari, protagonist në protestën e dhunshme, ndërkohë që ata apeluan sot masën.