Tiranë/Një autobus pasagjerësh përplaset me një automjet

36

Një autobus me pasagjerë është përplasur me një autoveturë dhe për pasojë një person është plagosur ndërsa udhëtarët janë traumatizuar për momentin nga aksidenti i beftë.

Autobusi dyshohet se humbi kontrollin, dhe u përplas me këtë makinë tip Benz e cila ndodhej e ndaluar pranë terminalit të autobusëve në dalje të Tiranës.

Autobusi me targa AA 422 NF, ishte i linjës Tiranë-Lezhë. Raportohet për një person.