Tiranë, moti për ditën e sotme parashikohet i vranët në të gjithë vendin

34

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, do të ketë reshje shiu prej orëve të para të ditës deri në mesditë, të vazhdueshme dhe me intensitet mesatar në formën e shtrëngatave, me shkarkesa elektrike në të gjithë vendin. Gradualisht në orët e mbrëmjes reshjet do të humbin intensitet.

Gjithashtu do të ketë mjegull/mjegullinë nga reshjet e shiut.

Era do të fryjë me drejtim juglindje-veriperëndim  dhe shpejtësi 1-20 m/sek në bregdet e vrullshme dhe me rrahje.

Valëzimi në dete parashikohet: forca 4 me lartësi vale 1.5-2.0 metra.