Ballina Aktualitet Tiranë, ministri Lleshaj: 150 universitarë në Akademinë e Sigurisë

Tiranë, ministri Lleshaj: 150 universitarë në Akademinë e Sigurisë

Përmes një statusi në profilin e tij në Twitter, ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka cilësuar si ngjarje historike faktin që 150 universitarë do t’i bashkohen Akademisë së Sigurisë dhe më pas Policisë së Shtetit.

“150 universitarë do t’i bashkohen Akademisë së Sigurisë dhe më pas strukturave hetimore të PSH. Një ngjarje historike. Brenda vitit një grup i dytë i ngjashëm do të pasojë 🇦🇱👮‍♂,” – shkruan Lleshaj.