Tiranë, kulla e Sahatit mbulohet nga flakët e zjarrit masiv

34

Kulla e Sahatit në kryeqytet është përfshirë nga flakët e një zjarri masiv që ka rënë në një objekt pranë saj.

Flakët dhe tymi ka mbuluar zonën përreth duke krijuar panik edhe tek qytetarët.Në vendin e ngjarjes kanë shkuar menjëherë forcat zjarrfikëse dhe Policia.

Bëhet me dije se flakët dhe tymi ka mbuluar zonën përreth duke krijuar panik edhe tek qytetarët. Zjarrfikësve i janë dashur disa minuta për të vënë zjarrin nën kontroll. Qendra e kryeqytetit dukej dramatike, ndërsa tymi kishte mbuluar kullën e sahatit duke krijuar një re.