Tiranë, kryeministri Rama uron shqiptarët për ditën e flamurit

21

Kryeministri Edi Rama ka uruar të gjithë shqiptarët me rastin e 28 nëntorit, ditës së flamurit.

Përmes një postimi në faqen e tij të Facebook, kryeministri ka publikuar një foto mjaft të veçantë dhe domethënëse realzuar në takimin mes qeverisë së Shqipërisë dhe të Kosovës në Pejë.

Në foto shfaqet dora e kryeministrit Rama dhe e kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj sipër flamurit kombëtar.

“MIRËMËNGJES 😀 dhe GËZUAR DITËN E FLAMURIT”- shkruan Rama.