Tiranë, kryeministri Rama uron shqiptarët për 29 nëntorin

35

Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur që urimin e parë për këtë ditë të shënuar për vendin, e cila shënon 74-vjetorin e Çlirimit të Shqipërisë, ta bëjë përmes rrjeteve të tij sociale.

Përmes një postimi të shkurtër në profiling e tij në Facebook, Rama uron shqiptarët për festën kombëtare.

“MIRËMËNGJES dhe GËZUAR DITËN E ÇLIRIMIT,” – shkruan Rama dhe bashkangjitur ka zgjedhur një foto pamje nga Varrezat e Dëshmorëve.