Tiranë, kryeministri Rama takon kryeparlamentarin Ruçi

36

Prej orës 10:00 të paradites, kryeministri Edi Rama ndodhet në një takim me kreun e Kuvendit Gramoz Ruçi në Kryesinë e Kuvendit, e cila është rrethuar me tela me gjemba.
Seanca plenare për sot u anulua një ditë më parë.

Para Kuvendit me qindra qytetarët po protestojnë me opozitën. Ndërkohë forca të shumta policore po mbajnë nën mbikqyrje dhe Kryeministrinë.