Tiranë, katër të arrestuar për shpërndarje narkotikësh

40

Katër persona janë arrestuar nga forcat policore të Tiranës gjatë mbrëmjes së të martës, në një operacion të koduar “Qelqi” që goditi dy raste të shpërndarjes së lëndëve narkotike në kryeqytet.

Gjithsej janë sekuestruar një kg e 251 gramë kanabis sativa dhe 19 doza heroinë. Prangat iu vunë 26-vjeçarit E.Xh., si dhe dy 24-vjeçarëve S. D., dhe A. B., që të tre këta me banim në kryeqytet, të cilët po udhëtonin me një automjet të marrë me qira, gjatë kontrollit të të cilit u gjet edhe lënda narkotike që po tentohej të shitej në zona të ndryshme të Tiranës.

Por, në vazhdën e këtij operacioni, policia ndaloi edhe shtetasin 55-vjeçar B. V., nga kryeqyteti, person me precedentë penalë të mëparshëm ky, sërish për “prodhim e shitje lëndësh narkotike”. Policia kishte dyshime dhe informacione se ai merrej me shpërndarje drogash në Kombinat, Yzberisht dhe te rruga “e Qelqit”.