Ballina Aktualitet Tiranë. grabitet supermarketi pranë Zogut të Zi

Tiranë. grabitet supermarketi pranë Zogut të Zi

Një supermarket është grabitur në orët e para të mëngjesit në kryeqytet.

Informacione paraprake bëjnë të ditur se disa hajdut kanë grabitur një supërmarket në zonën e Zogut të Zi.
Ngjarja ka ndodhur sot në mëngjes rreth orës 4:00. Hajdutët kanë thyer derën më mjetet të forta dhe kanë grabitur paratë e gjetura në arkë.
Mediat raportojnë se shuma e grabitur është qesharake, rreth 40 mije lekë të vjetra.
Ndërkohë që grabitësit në nxitim e sipër kanë vjedhur dhe disa steka paketash.