Ballina Aktualitet Tiranë, emërohen dy zëvendësministrat e rinj të Arsimit

Tiranë, emërohen dy zëvendësministrat e rinj të Arsimit

Mbledhja e sotme e qeverisë ka emëruar dy zëvendësministrat e rinj të Arsimit, Rinisë dhe Sporteve, Redi Shtino dhe Lorena Haxhiu.

Lorena Haxhiu ka mbajtur postin e drejtoreshës për rininë në Ministrinë e Arsimit.

Dy zëvendësministrat e rinj zëvendësojnë ministren Besa Shahinin, e cila u emërua pas shkarkimit të Lindita Nikollës dhe dorëheqjes së Taulant Mukës.