Tiranë, dy aleatët kryesorë kërcënojnë Bashën: Do djegim mandatet!

43

Nard Ndoka dhe Dashamir Shehi, dy nga aletatët e Partisë Demokratike, kanë shtuar presionet ndaj PD dhe kryetarit të saj, Lulzim Basha, nëse edhe këtë herë mazhoranca ”nuk e vë ujin në zjarr” për vettingun në politikë.

Si Ndoka ashtu dhe Shehi janë shprehur se nëse Qeveria nuk pranon propozimet e opozitës për vettingun atëherë reagimi duhet të jetë i menjëhershëm dhe radikal duke djegur mandatet.

Madje Dashamir Shehi është treguar i prerë kur ka thënë se ndryshimi duhet të ndodhë përpara Vitit të Ri.