Tiranë/Digjen gjatë natës dy makina në lagjen e “VIP-ave”

31

Persona ende të paidentifikuar kanë tentuar ti vënë flakën dy automjeteve në Lundër të Tiranës. Ngjarja ka ndodhur gjatë natës në rrugën e “Vilave”.

mjetet kanë qenë të parkuara para banesave. Në vendngjarje kanë shkuar me shpejtësi zjarrfikëset që kanë bërë të mundur fikjen në kohë të zjarrit.

Po punohet për identifikimin dhe kapjen e autorit/ve.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprime të metejshme.