Tiranë, dhunë sistematike ndaj gruas dhe fëmijëve, arrestohet inspektori i Zjarrfikëses

41

Është arrestuar inspektori i Zjarrfikëses Tiranë, shtetasi me inicialet L. H., pasi akuzohet për dhunë në familje.

Arrestimi u krye pasi në mënyrë sistematike ai dyshohet se ka ushtruar dhunë fizike e psikologjike ndaj bashkëshortes dhe fëmijëve.

Familjarët lajmëruan në numrin e Emergjencave 112 për akte dhune dhe më pas Inspektori u shoqërua dhe u arrestua. Për të dëmtuarit janë lëshuar urdhrat e mbrojtjes.