Ballina Aktualitet Tiranë, dhuna policore ndaj Sahit Dollapit, reagon Partia Zgjidhja

Tiranë, dhuna policore ndaj Sahit Dollapit, reagon Partia Zgjidhja

Partia Zgjidhja ka reaguar, përmes një deklarate për mediat, për dhunën e ushtruar nga Policia e Shtetit ndaj sekretarit organizativ të Partisë Demokratike, Sahit Dollapi, gjatë arrestimit të tij mbrëmjen e djeshme. Në deklaratën shpërndarë mediave, Partia Zgjidhja e konsideron dhunën “shtazarake dhe të turpshme”.

“Sekretari organizativ i Partisë Demokratike, Sahit Dallapi, u bë sonte pre e dhunës shtazarake dhe të turpshme nga elementë të papërgjegjshëm të veshur me uniformën e Forcave të Ndërhyrjes së Shpejtë,” – thuhet në deklaratën e lëshuar nga Partia Zgjidhja.

“Zgjidhja e dënon këtë akt të shëmtuar dhe të turpshëm ndaj një funksionari politik të opozitës, një administratori të shkëlqyer dhe një njeriu të mrekullueshëm, – vijon më tej deklarata e forcës politike të drejtuar nga Koço Kokëdhima. – Ajo kërkon lirimin e mënjëhershëm të tij dhe vënien përpara përgjegjësisë të efektivëve që dhunuan z. Dollapi.”