Ballina Aktualitet Tiranë, banorët e Astirit sërish në protestë

Tiranë, banorët e Astirit sërish në protestë

Dhe pse gjatë mbrëmjes së djeshme shënoi plot 100 ditë, protesta e astirit duket se nuk ka të përfunduar.

Banorët kanë sërish të protestojnë me pankarta në duar. Ata kërkojnë dëmshpërblim sipas vlerës së tregut për banesat si dhe anulimin e projektit të ‘Unazës së Madhe’.

Në mbështetje të tyre si gjithmonë është dhe opozita me deputetët e saj si Klevis Balliu.