Tërmet në vendin tonë, ja ku ishte epiqendra!

216

Një tërmet me magnitudë 3.4 të shkallës Rihter është ndjerë këtë të shtunë në Kavajë.

Sipas të dhënave nga ESMC tërmeti ka qenë me një thellësi prej 2 kilometrash, dhe është ndjerë nga shumë prej banorëve në zonë.

Lëkundjet më të mëdha janë ndjerë në Kavajë dhe në Qerret.