Tërmet në Maqedoninë e Veriut lëkundjet ndjehen në Tiranë e në qytete të tjera

42

Një tërmet është regjistruar pak më parë.

Lëkundja sizmike ndodhi në orën 15.25 dhe të dhënat e para flasin për lokalizim të tij në Maqedoninë e Veriut.

Epiqendra ishte në Gostivar dhe ishte 4.9 ballë të shkallës Rihter.

Shërbimi sizmologjik europian EMSC e lokalizon tërmetin edhe në Shqipëri.

Raportohet se në Dibër është ndjerë shumë ky tërmet.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here