Tërmet mes Durrësit e Tiranës, ja sa të forta ishin lëkundjet

69

Lëkundje tërmeti u regjistruan mëngjesin e sotëm në vend.

Instituti Europian i Sizmiologjisë, EMSC, raporton se lëkudjet e shënuara ishin 3.6 ballë të shkallës rihter.

Epiqendra e tyre ishte 26 kilometër në veriperëndim të Tiranës dhe 12 kilometër në verilindje të Durrësit, në 11 kilometër thellësi.

Lëkundjet e tërmetit u shënuan në orën 07.30 të mëngjesit të sotëm.