Të shtënat me armë zjarri në Shkodër, identifikohet autori, flet nëna:”Policia ishte në dijeni…”

323

Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar në qytetin e Shkodrës pak minuta më parë, ku si pasojë mbetur i plagosur një person.

I plagosuri është identifikuar si Mikel Fusha.

Ndërkohë më tej raportohet se ngjarja ka ndodhur në zonën e quajtur “Mark Lula”.

Nëna e të plagosurit ka raportuar se djali dhe autori janë konfliktuar para një jave në lokalin ku ishte i punësuar.

Autori, i ka thyer tavolinat e lokalit ku ai punonte.

Po ashtu ajo shtoi se autori ditën e sotme ka shkuar në lokalin në fjalë me disa shokë. Sipas saj, policia ka pasur dijeni për ngjarjen.