Ballina KULTURË Të çmendur pas blerjeve online? Instagram ju ofron opsionin ideal

Të çmendur pas blerjeve online? Instagram ju ofron opsionin ideal

Instagram ka sjellë një opsion të ri për të gjithë të apasionuarit pas blerjeve online. “Checkout on Instagram” i ofron mundësi të gjithë përdoruesve që të blejnë produkte duke vendosur cdo informacion.

Gjithcka funksionon si në faqet e tjera ku shitjet bëhen online. E vetmja gjë që kërkohet është vendndodhja dhe karta bankare.

Ndër të tjera, Instagram ofron detajet e porosisë që do merrni. Disa marka të njohura si Balmain, H&M, Dolce&Gabanna kanë filluar shitjet e para.