13 C
Tirana
Friday, June 5, 2020

“Zhytën” lagjen në inerte, gjobiten dy persona në Sarandë

Policia e Sarandës bën me dije se ka nisur procedimin penal ndaj shtetasve N.O dhe I.Xh. Këta shtetas po procedohen pasi në lagjen Nr....
Ballina Etiketimet Ushqim

ushqim

Efektet në shëndet nëse hani darkë vonë – Cilat ushqime këshillohen

Angazhimet e ndryshme shoqërore e familjare por edhe oraret e tejzgjatura të punës janë disa ndër faktorët që detyrojnë njerëzit ta shtyjnë darkën në...

Pse trupi kërkon më shumë ushqim në dimër

Trupi i njeriut është në gjendje të flasë e të shprehet qartë për atë që ka nevojë. Nëse njeriu është i vëmendshëm atëherë do të...

Rëndësia e vaktit të mëngjesit

Ne të gjithë kemi dëgjuar që mëngjesi është vakti më i rëndësishëm i ditës. Por a e dini përse? Ja disa arsye që tregojnë...

Must Read

Krijohet konfuzion, mesazhi për ndihmën 40 mijë lekë u shkon dhe individëve që nuk e përfitojnë; Tatimet sqarojnë ç’po ndodh

Mesazhi se janë përfitues të ndihmës prej 40 mijë lekësh u ka shkuar ditën e fundit shumë individëve, po ndër ta edhe atyre që...

Horoskopi për nesër, 3 qershor 2020

Dashi Duhet të tregoni shumë kujdes lidhur me problemet që do të shfaqen gjatë kësaj dite. Jeni në pritje të një telefonate, por ndoshta mund...

Policia e Durrësit jep detaje për vdekjen e 20 vjeçarit sirian, dyshimi kryesor

Policia e Durrësit ka dalë me një version zyrtar në lidhje me vdekjen e 20 vjeçarit sirian ditën e sotme. "Në orën 06:30 të mëngjesit...