13 C
Tirana
Sunday, July 12, 2020

Panorama e COVID-19 në Shqipëri, emigranti në Vlorë infekton familjen

Një emigrant shqiptar i kthyer nga Italia në Kotë të Vlorës ka rezultuar pozitiv me koronavirus. Ai mësohet të ketë infektuar gjithashtu katër familjarë...
Ballina Etiketimet Tiranë

Tiranë

Përndiqte e ngacmonte seksualisht një grua, arrestohet 61 vjeçari në Tiranë

Një grua në kryeqytet ka përjetuar ankth dhe frikë për shkak të ngacmimeve të vazhdueshme seksuale që përjetonte nga 61 vjeçar. Pas denoncimeve të shumta...

E rëndë në Tiranë, i moshuari vetëvaret në banesë

Një person është gjetur i varur në Tiranë ditën e sotme. Ngjarja është zbuluar rreth orës 08:55 në rrugën “Budi”. I moshuari H.Ç., rreth 80...

Tiranë/Jepet vendimi për dy djemtë që përdhunuan 15 vjeçaren, ja detajet e ngjarjes

Gjykata e Tiranës ka dënuar me 10 vite burg Florian Picallin dhe Risild Sinën, të cilët përdhunuan një vajzë 15 vjeçe në ambientet e...

Të shtëna me armë drejt një kompleksi në Tiranë

Të shtëna me armë zjarri janë raportuar në drejtim të një kompleksi, në periferi të kryeqytetit. Të shtënat janë raportuar pak pas mesnate, rreth...

I dyshuari për shpërthimin e lokalit vendosi të heshtë, ja veprimi që mund t’i kushtonte jetën

Franci Alimin, i riu nga Tirana, i akuzuar për vendosjen e tritolit në një lokal të njohur në kreytet ka vendosur të mos flasë...

E pazakontë në Tiranë, policit i futen në shtëpi dhe i vjedhin armën

Një punonjës policie ka rënë pre e vjedhjes në Tiranë. Policit, i janë futur persona të paidentifikuar në shtëpi dhe i kanë vjedhur armën e...

Tiranë, makina e parkuar merr flakë, mister shkaqet

Një makinë në zonën e "Ali Demit" në Tiranë ka marrë flakë rreth një ore më parë. Ngjarja e orës 15:30 ka shkaktuar frikë te...

I kërkuar për trafikimin e drogërave të forta, fieraku surprizohet nga policia e Tiranës

Policia e Shtetit bën me dije se vijojnë operacionet nga strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Tiranë, për kapjen e personave të shpallur në...

E rëndë në Tiranë, një i ri gjendet i pajetë në një objekt në ndërtim

Një ngjarje tragjike është raportuar sot nga Tirana ku një i ri është gjetur i vetëvarur. Mësohet se rreth orës 07:54 të mëngjesit të kësaj...

Must Read

Tiranë, lind foshnja me këmishë, mjekja e mallëngjyer ndan momentin!

Një ngjarje e bukur dhe e rrallë ka ndodhur në Tiranë, ku një foshnje ka lindur me këmishë. Foton e bukur e ka bërë...

OFL zbarkon në Tiranë, ja emrat të cilët duhet të justifikojnë pasurinë!

Tre persona janë vënë në shënjestrën e Operacionit Forca e Ligjit, për shkak të pasurive të tyre të dyshimta. Bëhet fjalë për Çlirim Markun, Oltjan...

Transporti publik “bosh”, urbanët paralajmërojnë:”Do të mbyllemi sërish”

Transporti publik ka pak ditë që ka rinisur të funksionojë, por me këtë shërbim duket se ka ende problematika. Transporti publik ka paralajmëruar sërish mbylljen...