13 C
Tirana
Thursday, May 28, 2020

Manastirliu njofton hapjen e çerdheve e kopshteve më 1 qershor!

Ogerta Manastirliu, ministre e Shëndetësisë ka njoftuar se kopshtet e çerdhet do të hapen më datë 1 qershor. "Do të vijojmë me hapjen e çerdheve...
Ballina Etiketimet Tirana

Tirana

Tirana mban rekord, Eugena Tomini, komunikon shifrat mbi të prekurit COVID në Shqipëri

Në komunikimin e përditshëm mbi koronavirusin, është bërë me dije nga Ministria e Shëndetësisë se numri i të prekurve ka shkuar në 678 raste,...

E rëndë në Tiranë, gruaja bie nga kati i pestë i pallatit, gjen vdekjen e menjëhershme

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në kryqytet në lagjen "Panorama", ku një grua 45 vjeçe ka rënë nga pallati ku jetonte. Gruaja...

7 raste të reja me koronavirus në Shqipëri, Tirana e Shkodra të rrezikuara, Durrësi dhe qytetet e tjera stabël

Në Shqipëri janë verifikuar 7 raste të tjera me koronavirus. Duket sikur qytetet që vazhdojnë të kenë qytetarë të infektuar janë Tirana e Shkodra,...

Derbi/Tirana shkatërron Partizanin, dhurata më e mirë për tifozët në 100 vjetorin e skuadrës

Kishte një dekadë Tirana dhe tifozët e saj të shumtë, që nuk përjetonin emocione të tilla. Kishte plot gjashtë vite pa fitore ndaj Partizanit,...

Sport/”Air Albania” viktimë e vandalizmit,FSHF: “Përgjegjësit do të përballen me ligjin”

Stadumi më i rëndësishëm shqiptar ka rënë sërish pre e vandalizmave të disa tifozëve gjatë ndeshjes Tirana-Kukësi ku ulëset janë dëmtuar. Nuk është hera...

Prestigjiozja “NYT”: Tirana, parajsa e radhës e arritshme evropiane

Revista prestigjioze "The New York Times" i ka dedikuar së fundi një artikull Tiranës duke e vlerësuar atë si vendin i cili është i...

“The Sun” rendit Tiranën mes dhjetë qyteteve të preferuara nga britanikët

Sipas një shkrimi në prestigjiozen e përditshme britanike "The Sun", Tirana  renditet e dyta në destinacionet më të kërkuara vitin e kaluar në faqen...

Tirana ndryshe/ Nisma që po i jep jetë mureve të qytetit

Portrete, trupa, elementë grafikë, shkronja, hiper-realizmi në skaj të fotografisë. MuralFest, për vitin e dytë, e ka transformuar Tiranën në një muze të hapur....

Maqedoni e Veriut, zgjedhjet presidenciale, kandidati shqiptar pa mbështetje nga Tirana dhe Prishtina

Këtë fundjavë, maqedonasit i drejtohen kutive të votimit për të vendosur presidentin e tyre për pesë vitet e ardhshme. Por, kandidati i parë shqiptar,...

Must Read

Me ardhjen e qershorit, një jetë e re i pret këto 3 shenja të zodiakut, zbuloni cilat janë

Binjakët Binjakët do të kenë një pikë kthese të rëndësishme në jetën e tyre në qershor. Këta njerëz ishin të mbërthyer në kohë, të paaftë...

Po transportohej në spital, qytetari humb jetën pas aksidentit të ambulancës

Është identifikuar si Medi Marku, personi që humbi jetën ditën e sotme gjatë transportimit të tij për në spital me një autoambulancë. Ai ishte nisur...

Tragjike në fshatin e Durrësit, furgoni përplas për vdekje 8 vjeçarin

Një ngjarje tragjike është raportuar ditën e sotme në fshatin Jubë të Durrësit. Një automjet ka përplasur një fëmijë 8 vjeç rreth orës 16:05. Në...