13 C
Tirana
Sunday, July 12, 2020

Panorama e COVID-19 në Shqipëri, emigranti në Vlorë infekton familjen

Një emigrant shqiptar i kthyer nga Italia në Kotë të Vlorës ka rezultuar pozitiv me koronavirus. Ai mësohet të ketë infektuar gjithashtu katër familjarë...
Ballina Etiketimet Spiropali

Spiropali

Kuvend, mandatet e opozitës, Spiropali: Mundësi për pastrimin e politikës

Mundësi për pastrimin e politikës, kështu e ka konsideruar ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin Elisa Spiropali, veprimin politik të opozitës për dorëzimin...

Kuvend, Hasa e Kryemadhi sulmojnë Spiropalin: Je “Nafija” e Edi Ramës

Në Kuvend nuk kanë munguar replikat. Deputeti i PD-së, Endri Hasa ka sulmuar ministren e Shtetit për Marrëdhënien me Parlamentin, Elisa Spiropali. Ai e...

Tiranë, Spiropali: Nga bixhozi u kemi kursyer 50 mln dollar shqiptarëve

Në rolin e zëdhënëses së Qeverisë, Elisa Spiropali, e cila mban njëkohësisht edhe rolin e ministres së Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, përmes një...

Tiranë, deputetja Spiropali: Fatkeqësi që opozita godet çdo iniciativë të qeverisë

Deputetja e Partisë Socialiste, Elisa Spiropali gjatë seancës së sotme plenare nuk ka kursyer edhe sulmet për opozitën, e cila prej kohësh ka zgjedhur...

Must Read

Tiranë, lind foshnja me këmishë, mjekja e mallëngjyer ndan momentin!

Një ngjarje e bukur dhe e rrallë ka ndodhur në Tiranë, ku një foshnje ka lindur me këmishë. Foton e bukur e ka bërë...

OFL zbarkon në Tiranë, ja emrat të cilët duhet të justifikojnë pasurinë!

Tre persona janë vënë në shënjestrën e Operacionit Forca e Ligjit, për shkak të pasurive të tyre të dyshimta. Bëhet fjalë për Çlirim Markun, Oltjan...

Transporti publik “bosh”, urbanët paralajmërojnë:”Do të mbyllemi sërish”

Transporti publik ka pak ditë që ka rinisur të funksionojë, por me këtë shërbim duket se ka ende problematika. Transporti publik ka paralajmëruar sërish mbylljen...