8 C
Tirana
Saturday, February 22, 2020

Qeveria zgjat ditët e pushimit për administratën për Vitin e Ri

Në mbledhjen e sotme Këshilli i Ministrave  vendosi që datën 3 janar 2020, që i bie ditë e premte ta shpallë pushim për administratën...
More
  Ballina Etiketimet Shendeti

  shendeti

  Diabeti dhe dieta ushqimore për ta mbajtur në kontroll

  Të gjesh kombinimet e duhura ushqimore me qëllimin që të mbash të ekuilibruar nivelet e sheqerit në gjak mund të jetë shumë e vështirë....

  Duart, sinjalizues të rëndësishëm për shëndetin që nuk duhet t’i injoroni

  Duart janë një indikator i rëndësishëm i asaj që ndodh me organizmin që nuk duhet ti injoroni. Therje në duar dhe gishta Kjo tregon se nuk...

  Si të ulni tensionin e lartë të gjakut

  Një ndër kërcënimet më serioze të shëndetit është pa dyshim presioni i lartë i gjakut. Kjo gjendje mund t’i sjellë trupit një sërë sëmundjesh...

  “Dieta e shtatorit”, si të riktheheni në formë pas një vere të gjatë

  Pas ngrënies së tepërt në gusht, është koha për dietë. Pushimet kanë mbaruar, por mes oreksit, drekave dhe darkave me miqtë keni vënë disa...

  Ujërat termale të Shqipërisë, të vlefshme për shërimin e çdo sëmundje

  Shqipëria është e bekuar me të gjitha thesaret që natyra mund të ofrojë. Vargmale të larta e të hijshëm, lumenj të kulluar plot bukuri,...

  Si të kujdeseni dhe të pastroni enët e gjakut

  Aktiviteti fizik dhe konsumi i acideve yndyrore omega-3 përbëjnë shtyllat e strategjisë për mirëmbajtjen e shëndetit të enëve të gjakut. Sipas ekspertëve, shëndeti i enëve...

  Tetë shenjat e heshtura të diabetit tipi 2

  Studimet e viteve të fundit kanë treguar se 25% e njerëzve me diabet tip 2 as nuk e dinë që vuajnë. Nëse vuani disa nga...

  Rikthehet fruthi në Shqipëri, simptomat dhe masat që duhet të merrni

  Zyrtarë nga Organizata Botërore e Shëndetësisë kanë dhënë alarmin për rikthimin e një nga sëmundjeve epidemike. Fruthi, ndoshta virusi më ngjitës, është rikthyer furishëm në...

  Vitaminat e duhura për një zemër sa më të shëndetshme

  Suplementet e vitaminave po bëhen gjithnjë e më popullore në mesin e njerëzve që kërkojnë doza të shpejta të këtyre ushqyesve të nevojshëm. Shumë njerëz...

  Must Read

  AKU Fier asgjëson 280 kg produkte ushqimore dhe 6018 litra pije të skaduara

  Drejtoria Rajonale e AKU–së Fier, ka asgjësuar rreth 280.78 kg produkte ushqimore dhe 6018.33 litra pije joalkoolike për shkak të tejkalimit të afatit të...

  ‘Oferta është depozituar që në nëntor’, avokati italian zbulon se ‘Louis Viutton’ dëshiron të blejë Milanin

  Të reja të tjera vijnë pas lajmit se kompania ‘Louis Viutton’ kërkon të blejë klubin e Milan, i cili dje pësoi një humbje turpëruese...

  ‘Mos i përdorni’! Sekuestrohen 200 kapsolla dhe 95 fishekzjarrë në Tiranë dhe Vlorë

  Policia e Shtetit  ka sekuestruar në Tiranë dhe Vlorë 200 kapsolla dhe 95 fishekzjarrë. Sipas policisë gjithsej janë kontrolluar 447 subjekte (dyqane të ndryshme,...