15 C
Tirana
Thursday, February 27, 2020

OPINION/Koronavirusi fle në mushkritë e Rilindjes

Edhe mënyra se si sillen ndaj të papriturave të natyrës i veçon regjimet autoritariste nga ato demoktatike. Këtë dëshmon rasti i fundit i koronavirusit...
More
  Ballina Etiketimet PS

  PS

  Shkodër, shkrihen strukturat drejtuese vendore të Partisë Socialiste

  Partia Socialiste ka mbledhur strukturat drejtuese të degës së saj në Shkodër, ku ka njoftuar nismën për shkrirjen dhe ristrukturimin e plotë të tyre....

  PS, Balla ia hedh fajin Bushatit: Valdrin Pjetrin e propozoi ai

  Teksa ish-ministri i jashtëm Ditmir Bushati kërkon që Partia Socialiste të kërkojë falje për rastin e Valdrin Pjetrit, sekretari i përgjithshëm i Partisë Socialiste,...

  Tiranë, OSBE e gatshme për të negociuar dialogun pozitë-opozitë

  Mediat raportojnë se sekretari i përgjithshëm i Asamblesë Parlamentare të Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë, Roberto Montella, ka një plan për të...

  PD, letër Prokurorisë së Përgjithshme: Verifikoni pastërtinë e figurës së Valdrin Pjetrit

  Partia Demokratike i ka kërkuar Prokurorisë së Përgjithshme të verifikojë pastërtinë e figurës së Valdrin Pjetrit, kandidatit socialist për Bashkinë e Shkodrës që rezultoi...

  Devoll, demokratët e pengojnë, por Këshilli Bashkiak konstituohet në mjedis tjetër

  Këshilli Bashkiak i Devollit, i dalë nga votimet e 30 qershorit, është i pari institucion i ri i njësive të qeverisjes vendore që konstituohet,...

  Tiranë, kryeministri Rama: Kryebashkiakët e rinj të nisin punën sa më shpejt

  Kryetari i Partisë Socialiste, Edi Rama, njëherësh edhe kryeministri i vendit, u ka kërkuar kryebashkiakëve të rinj të rajonit verior të vendit që të...

  Tiranë, zgjedhjet në PS, Rama mbledh deputetët dhe drejtuesit e rajonit verior

  Kryetari i Partisë Socialiste, Edi Rama, njëherësh edhe kryeministri i vendit, ka mbledhur deputetët dhe të deleguarit e rajonit verior për të koordinuar punën...

  Kuvend, deputeti Ulsi Manja do të drejtojë komisionin hetimor për shkarkimin e Metës

  Kuvendi pritet të diskutojë ngritjen e komisionit të përkohshëm hetimor për të shqyrtuar akuzat e shkeljes së kushtetutës nga presidenti Ilir Meta, gjë që...

  PS, mbledhja e grupit parlamentar, kryeministri Rama: Të gjejmë kandidaturat më të mira për zgjedhje

  Në fjalën e mbajtur në mbledhjen e grupit parlamentar të Partisë Socialiste, kryeministri Edi Rama, që njëherësh është edhe krytar i Partisë Socialiste, ka...

  Must Read

  Koronavirus/A do të mbyllet kufiri me Italinë? Përgjigjet Manastirliu

  Nga zhvillimet e fundit në Itali , për sa i përket Koronavirus edhe Shqipëria është e shqetësuar. Panorama në shtetin fqinj paraqitet e vështirë...

  Elbasan/ Plas boileri i lokalit dhe tre panele diellore

  Ditën e sotme policia bën me dije se në lagjen “Kala” Elbasan ka plasur boileri i një lokali dhe tre panele diellore. Kjo për...

  Fier/Tragjike, naftëtari humb jetën pas protestës

  Historia e Artan Voshtinës , është historia e të gjithë punëtorëve të rafinerisë në Ballsh. Historia e njerzve që pavarësisht moshës dhe vështirsive ngrihen...