15 C
Tirana
Wednesday, February 26, 2020

OPINION/Koronavirusi fle në mushkritë e Rilindjes

Edhe mënyra se si sillen ndaj të papriturave të natyrës i veçon regjimet autoritariste nga ato demoktatike. Këtë dëshmon rasti i fundit i koronavirusit...
More
  Ballina Etiketimet Presidenti Ilir Meta

  Presidenti Ilir Meta

  Tiranë, presidenti Meta: Gjendja e medias, këmbanë alarmi

  Presidenti Ilir Meta, teksa ka folur në aktivitetin "Liria e Shprehjes përballë të Drejtave të Njeriut", organizuar nga Avokati i Popullit, u shpreh se,...

  Tërmeti / Ndihma për Thumanën, presidenti Meta pret zëvendëskryeministrin kosovar Pacolli

  Presidenti i Republikës ka pritur sot në një takim zëvendëskryeministrin dhe ministrin e jashtëm kosovar Behgjet Pacolli, ku temë kryesore e bisedimeve ishte dhurata...

  Tërmeti / Presidenti Meta me ekipin nga Izraeli: Na ndihmuan, por edhe na mësuan

  Presidenti i Republikës ka zhvilluar një takim në Durrës me ekipin e kërkim-shpëtimit nga Izraeli, i cili vijon të verifikojë banesat e dëmtuara nga...

  Tiranë, padia ndaj Ardian Dvoranit, presidenti Meta thirret për të dëshmuar

  Presidenti Ilir Meta do të paraqitet sot, në orën 12:00, në Prokurorinë e Tiranës për të dëshmuar lidhur me padinë që ka ngritur ndaj...

  Tërmeti / Presidenti Meta: Përgjegjësi penale për ata që do të rezultojnë përgjegjës

  Pas mbledhjes së Këshillit të Sigurisë Kombëtare, ku i pranishëm ishte edhe kryeministri Edi Rama, Presidenti i Republikës ka zbardhur detaje për atë se...

  Tiranë, kriza e Gjykatës Kushtetuese, nis takimi i presidentit Meta me liderët e opozitës

  Presidenti Ilir Meta ka nisur takimin me përfaqësuesit e partive të koalicionit opozitar. Të pranishëm në takim janë lideri demokrat Lulzim Basha, si edhe përfaqësueait...

  Tiranë, opozita pranon ftesën e Presidentit të Republikës, tryeza zhvillohet nesër

  Partia Demokratike dhe forcat e tjera politike opozitare i janë përgjigjur pozitivisht ftesës së Presdientit të Republikës për të zhvilluar një takim në lidhje...

  Tiranë, kriza e Gjykatës Kushtetuese, presidenti Meta nis takimet me krerët e partive politike

  Presidenti i Republikës pritet të organizojë takime me krerët e partive politike lidhur me hapat e mëtejshëm për situatën e krijuar në vend, për...

  Tiranë, presidenti Meta dekreton anëtarin e parë të Gjykatës Kushtetuese

  Presidenti Ilir Meta ka dekretuar sot emërimin e Besnik Muçit në postin e gjyqtarit të Gjykatës Kushtetuese. Emri i Besnik Muçit u përzgjodh nga lista...

  Must Read

  Koronavirus/A do të mbyllet kufiri me Italinë? Përgjigjet Manastirliu

  Nga zhvillimet e fundit në Itali , për sa i përket Koronavirus edhe Shqipëria është e shqetësuar. Panorama në shtetin fqinj paraqitet e vështirë...

  Elbasan/ Plas boileri i lokalit dhe tre panele diellore

  Ditën e sotme policia bën me dije se në lagjen “Kala” Elbasan ka plasur boileri i një lokali dhe tre panele diellore. Kjo për...

  Fier/Tragjike, naftëtari humb jetën pas protestës

  Historia e Artan Voshtinës , është historia e të gjithë punëtorëve të rafinerisë në Ballsh. Historia e njerzve që pavarësisht moshës dhe vështirsive ngrihen...