25 C
Durres, AL
Ballina Etiketimet OSBE

Etiketim: OSBE

OSBE: Situata në Shqipëri mund të çojë në ndalimin e funksionimit...

Në një deklaratë të shpërndarë mbrëmjen e së hënës, kryetari i radhës i OSBE-së, Ministri i Jashtëm dhe për Çështjet Evropiane i Sllovakisë, Miroslav...

Deutsche Welle: Opozita, protestë paqësore me flamujt e BE, SHBA dhe...

Ndryshe nga protestat e tjera kombëtare anti-qeveritare ku mbizotëronte flamuri kombëtar kuqezi, në protestën e të shtunës mbizotëronin flamuri blu i BE dhe ai...

OSBE: Dhuna ndaj femrave dominon mes shqiptarëve

Dhuna ndaj grave dominon, sipas OSBE-së, shoqëritë në Shqipëri e Kosovë. Një studim i realizuar nga Organizata për Siguri dhe Bashkëpunim në kontinentin e vjetër...

OSBE, studimi: Dhuna ndaj grave dominon shoqëritë në Shqipëri e Kosovë

Sipas një studimi të fundit të OSBE, një raport i cili u prezantua ditën e djeshme në Bruksel mbi dhunën ndaj grave, rezulton se...

Tiranë, protesta para Kuvendit, OSBE: Dhuna, jo përgjigja për problemet e...

Teksa protestuesit e grumbulluar prej orës 17:00 para selisë së Kuvendit janë shpërndarë duke shënuar edhe episode dhune, OSBE përmes një deklarate lëshuar për...

OSBE: Shit-blerja e votave në Shqipëri nuk ndikon rezultatin

“Rama i patrazuar nga protesta e opozitës. Foli për kërpudhën dhe drekonte në bregdet. Unë e kam parë më shumë të shqetësuar dhe gati...

Vienë, ish-ministri Bushati në OSBE: Interesi kombëtar mbi atë partiak

I pranishëm në punimet e Asamblesë Parlamentare të OSBE që po zhvillohen në Vienë, ish-ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati diskutoi për përgatitjet e...

Tiranë, ministrja Spiropali takon ambasadorin e OSBE

Ministrja për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali ka zhvilluar sot një takim me ambasadorin e OSBE në Tiranë, Bernd Borchardt me të cilin diskutoi...

Vetëdorëzimi i Balilit, OSBE: Lufta kundër krimit të organizuar, po sjell...

Arrestimi i Klement Balilit, është përshëndetur nga të gjithë institucionet ndërkombëtare që ndodhen në Shqipëri. Mes tyre, edhe OSBE ka përshëndetur kapjen e Balilit, e...

Tiranë, ambasadorët Soreca dhe Borchardt takim me kreun Basha

Ambasadori i BE, Luigi Soreca dhe ai i OSBE, Bernd Borchardt do të zhvillojnë ditën e sotme një takim me kreun e Partisë Demokratike, Lulzim...