11 C
Durres, AL
Ballina Etiketimet OSBE

Etiketim: OSBE

Tiranë, reforma zgjedhore, opozita merr pjesë në tryezën e OSBE

Prezenca e OSBE në Tiranë do të zhvillojë sot tryezën gjithëpërfshirëse për reformën zgjedhore, një konferencë kjo me temë "Të mohuar nga sistemi: Ngritja...

Tiranë, OSBE e gatshme për të negociuar dialogun pozitë-opozitë

Mediat raportojnë se sekretari i përgjithshëm i Asamblesë Parlamentare të Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë, Roberto Montella, ka një plan për të...

Tiranë, sekretari i përgjithshëm i OSBE: Mbështetje për krizën, por duhet...

Organizata për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë është e gatshme të ofrojë mbëeshtetjen e vet për zgjidhjen e krizës politike në vendin tonë, por...

OSBE: Situata në Shqipëri mund të çojë në ndalimin e funksionimit...

Në një deklaratë të shpërndarë mbrëmjen e së hënës, kryetari i radhës i OSBE-së, Ministri i Jashtëm dhe për Çështjet Evropiane i Sllovakisë, Miroslav...

Deutsche Welle: Opozita, protestë paqësore me flamujt e BE, SHBA dhe...

Ndryshe nga protestat e tjera kombëtare anti-qeveritare ku mbizotëronte flamuri kombëtar kuqezi, në protestën e të shtunës mbizotëronin flamuri blu i BE dhe ai...

OSBE: Dhuna ndaj femrave dominon mes shqiptarëve

Dhuna ndaj grave dominon, sipas OSBE-së, shoqëritë në Shqipëri e Kosovë. Një studim i realizuar nga Organizata për Siguri dhe Bashkëpunim në kontinentin e vjetër...

OSBE, studimi: Dhuna ndaj grave dominon shoqëritë në Shqipëri e Kosovë

Sipas një studimi të fundit të OSBE, një raport i cili u prezantua ditën e djeshme në Bruksel mbi dhunën ndaj grave, rezulton se...

Tiranë, protesta para Kuvendit, OSBE: Dhuna, jo përgjigja për problemet e...

Teksa protestuesit e grumbulluar prej orës 17:00 para selisë së Kuvendit janë shpërndarë duke shënuar edhe episode dhune, OSBE përmes një deklarate lëshuar për...

OSBE: Shit-blerja e votave në Shqipëri nuk ndikon rezultatin

“Rama i patrazuar nga protesta e opozitës. Foli për kërpudhën dhe drekonte në bregdet. Unë e kam parë më shumë të shqetësuar dhe gati...

Vienë, ish-ministri Bushati në OSBE: Interesi kombëtar mbi atë partiak

I pranishëm në punimet e Asamblesë Parlamentare të OSBE që po zhvillohen në Vienë, ish-ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati diskutoi për përgatitjet e...