13 C
Tirana
Wednesday, April 1, 2020

Horoskopi ditor, e martë 31 mars 2020

Dashi Dite shume normale dhe pa asgjë te veçante kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Mire do jete t’i merrni gjerat...
Ballina Etiketimet Ndotja

ndotja

Ndotja nga makinat nxit astmën tek fëmijët në mbarë botën

Sipas Organizatës Botërore të Shëndetit astma e fëmijërisë është sëmundja kronike më serioze mes fëmijëve. Një raport i ri thotë se ndotja nga trafiku...

Maqedoni, ndotja arrin në nivele alarmante në dy ditët e fundit

Autoritetet maqedonase kanë dhënë alarmin për rritjen e ndjeshme të ndotjes së ajrit në Shkup dhe zona të tjera të vendit gjatë ditëve të...

Kosovë, matjet zyrtare: Ndotja e ajrit në nivele të rrezikshme

Sipas matjeve zyrtare ndotja e ajrit në disa qytete të Kosovës ka arritur në nivel të konsideruar praktikisht të rrezikshëm për shëndetin e qytetarëve,...

Europë, vdekjet nga ndotja e ajrit, Shqipëria një ndër to

Tre shtetet e Ballkanit, Kosova, Serbia, Maqedonia kryesojnë në Europë për nivelin  e lartë të vdekjeve nga ndotja e ajrit, në raport me popullsinë....

Must Read

Shenjat e horoskopit që një ditë do të bëhen shumë të pasura!

Disa janë të prirur të mbledhin lekë, ndërsa disa të tjerë mendojnë vetëm si ti shpenzojnë. Por ndonjëherë ndoDh që disave tu eci fati,...

Jam pensionist dhe vetëm, ku mund të kërkoj ndihmë? Ja numrat në dispozicion sipas qyteteve

Numrat e mëposhtëm janë vendosur nga Bashkitë rrespektive, për t'i bërë të mundur të kërkojnë ndihmë për çdo problem. Tiranë 0800 0888. Durrësit (e hënë-e dielë)...

Shenja më e fortë dhe e fuqishme e Zodiakut. Ja cila është!

Fuqia e tij e shpirtit, karakteri i fortë, energjia e fuqishme dhe një vullnet i madh, rrallëherë mund të mos tërheqin vëmendjen e dikujt. Më...